Przewodnik

Przewodnik

Swoją przygodę z lataniem rozpocząłem latem 2015 roku. Wtedy podjąłem decyzję o rozpoczęciu szkolenia do licencji pilota turystycznego. Na początku nic nie było dla mnie oczywiste. Ponieważ praktycznych informacji w sieci było jak na lekarstwo, postanowiłem udokumentować swoją lotniczą drogę.

W ten sposób powstał blog. Pierwszy wpis pojawił się mniej więcej miesiąc po rozpoczęciu szkolenia praktycznego (w listopadzie 2015 roku).

Realizując swoje marzenia, na początku 2016  roku zdałem egzamin teoretyczny do licencji PPL(A). W marcu tego samego roku szcześliwie zaliczyłem egzamin praktyczny. Następnie, latem 2016 odbyłem szkolenie praktyczne do uprawnienia VFR NOC. W czerwcu 2017 zdobyłem kolejne uprawnienie, które pozwala mi na loty poza granicę kraju, czyli angielski lotniczy. Koniec roku 2017 zakończyłem szkoleniem do licencji ATPL, a z początkiem 2018 rozpocząłem zdawanie egzaminów, które zakończyłem z pozytywnym wynikiem w październiku. Pod koniec tego samego roku rozpocząłem szkolenie do licencji zawodowej, której poszczególne etapy realizowałem w 2019 roku, zdobywając kolejne uprawnienia (MEPL, IR/SE). Wrzesień 2019 roku zakończyłem egzaminem do licencji zawodowej CPL(A).

Głównym celem niniejszego bloga jest dzielenie się pasją lotniczą z wszystkimi zainteresowanymi. W szczególności chcę przedstawiać odpowiedzi na pytania, które mnie samego zawsze nurtowały. Ale nie tylko. Kiedy czas na to pozwala, a pogoda uniemożliwia latanie, staram się dzielić praktycznym podejściem do teorii związanym z lotnictwam. I tak na przykład na blogu znadziecie tematy o: planowaniu lotów VFR, zastosowaniu autopilota, czy korespondencji radiowej. Na blogu można też znaleźć opisy moich lotniczych wycieczek oraz inne ciekawostki lotnicze.

Zapraszam do lektury jedynego aktywnego i niekomercyjnego bloga lotniczego.

%d bloggers like this: